Wakacje, urlopNajlepsza droga do Bułgarii. Dojazd samochodem z Warszawy do BułgariiRowinieta obowiązkowa w Rumunii

W Rumunii obowiązkowa winieta Rowinieta (Roviniete Matrica). Kupić najlepiej na granicy bo w innym miejscu się już jej nie kupi. Ja kiedyś nie wiedziałem, że obowiązuje winieta i przez 2 lata nie płaciłem Rowiniety. Może to i lepiej bo kupując spisują dane z dowodu - może to ma jakieś znaczenie w przypadku fotek z fotoradaru?

W Rumunii obowiązkowa winieta Rowinieta (Roviniete Matrica). Kupić najlepiej na ...
Komentarze
  • Ogre2000 01-08-2011 g. 21:31:04
    W przewodniku: "Rumunia i Bułgaria - przewodnik dla zmotoryzowanych" (swoją drogą nie polecam tej książki dla kierowców) piszą, że na jeden dzień w Rumunii nie potrzeba winiet. Mogę prosić o weryfikację?
  • Turysta 20-11-2011 g. 20:48:54
    Uważam, że winieta jest wymagana zawsze. Gdyby nie była potrzebna na jeden dzień to każdy przy kontroli by mówił, że przyjechał dzisiaj i w ciągu doby karaj opuści. Policja musiała by warować przy hotelach i po każdym noclegu kierowcy bez winiet dostawali by mandat?! To nie ma sensu !!!
  • Turysta 20-11-2011 g. 21:05:35
    W Rumunii nie płacimy za korzystanie z autostrad lecz za przejazd dowolną drogą. W praktyce musimy obowiązkowo zapłacić za wjazd do kraju, a kierowca musi wybrać i opłacić odpowiednią winietę uwzględniając przez jaki okres będzie w kraju.
Dodaj swój komentarz
Dodaj swoją opinię:

Nick:

Treść: